Tower Investments przygotowany do debiutu giełdowego zapowiada nowe projekty

Aby zrealizować nasze zapowiedzi, a także sprostać wyzwaniom rynku i w dalszym ciągu dynamicznie się rozwijać, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes spółki Tower Investments.

Zarząd Tower Investments zamierza przenieść notowania akcji z alternatywnego systemu obrotu na rynku New Connect na rynek regulowany GPW. W ramach tego procesu spółka planuje emisję nowych akcji w liczbie do 300.000, na którą zgodę wyraziło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki uchwałą z 25 maja 2017 r.

Debiut Tower Investments na GPW w IV kwartale 2017

Debiut Spółki na GPW planowany jest w IV kwartale 2017 r. Wartość sprzedażowa zabezpieczonych projektów na 30 kwietnia 2017 r. wynosiła 251,8 mln zł.

Przypomnijmy, Tower Investments realizuje obecnie kilka projektów handlowych. Część z nich jest na etapie pozwolenia na budowę, a część w fazie zbycia.

– Drugi kwartał był dla nas okresem bardzo ważnym. Trwały intensywne prace nad projektami, których zakończenie planujemy w bieżącym roku a jednocześnie zawartych zostało szereg umów dotyczących nowych projektów – podkreśla Bartosz Kazimierczuk.

Projekt City Shopin Szwedzka otwarty z końcem 2016 r. to pierwszy obiekt handlowy pod marką City Shopin, a zarazem czwarty pod ogólnym szyldem Shopin. Obiekt, jak poinformował zarzad, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród podmiotów finansowych skupujących wynajęte obiekty handlowe. I w marcu 2017 r. Tower Investments S.A. zawarła list intencyjny z AB Property Group z o.o. dotyczący zbycia udziałów w spółce celowej Shopin Szwedzka sp. z o.o. albo samej nieruchomości za cenę 11 mln zł netto. Realizacja transakcji sprzedaży planowana jest do 15 lipca 2017 r.

Projekty Tower Investments

W przygotowaniu jest także projekt deweloperski w Warszawie przy ul. Mehoffera.

– Zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy z 22 lutego 2017 r. wyrażające zgodę na bezprzetargowe nabycie nieruchomości przy ul. Mehoffera w Warszawie otworzyło nam drogę do realizacji projektu deweloperskiego jeszcze w tym roku. W minionym kwartale kupiona została pierwsza działka o powierzchni 0,4275 ha, a w ostatnim dniu maja kolejna – o powierzchni 0,2544 ha. – podkreśla prezes Tower Investments.

Ponadto spółka planuje także budowę dla sieci Biedronka w Warszawie przy ul. Modlińskiej. Aktualnie trwają prace projektowe w celu uzyskania pozwolenia na budowę. A także projekt deweloperski dla sieci Netto w Warszawie przy ul. Swarożyca, gdzie aktualnie trwają prace projektowe w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Wszystkie planowane i realizowane obiekty handlowe spółki Tower Investments zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017 CEE Edition na stoisku 3.1

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl