Helios stawia na gastronomię

UOKiK wydał zgodę na utworzenie przez spółkę Helios sieci lokali gastronomicznych typu fast casual. Spółka chce przeznaczyć na rozwój nowego konceptu kilka milionów złotych.

Uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na koncentrację oraz uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki jest warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej i powołania spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych, m.in. w segmencie „fast casual” – czytamy w komunikacie wydanym przez spółkę Agora, która jest właścicielem firmy Helios.

Na razie nie są znane szczegóły, kiedy i w jakiej lokalizacji powstanie pierwszy lokal nowej sieci gastronomicznej.

Ogólnopolska sieć kin

Należąca do Grupy Agora sieć Helios skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Trójmieście i we Wrocławiu.

Zgodnie z zapowiedziami w tym roku kina sieci Helios pojawią się także w pięciu kolejnych lokalizacjach. W warszawskim Blue City powstanie 8-salowe kino na 1,5 tys. miejsc, w galerii Gondola w Legionowie – o połowę mniejsze (4 ekrany, 600 miejsc). W katowickiej Galerii Libero kino Helios będzie miało z kolei 8 sal na 1,4 tys. miejsc, a w kompleksie handlowym Forum Gdańsk – 9 sal na 1,3 tys. miejsc.

Na liście otwarć jest także Tkalnia w Pabianicach, gdzie otwarte zostanie 4-salowe kino na 600 miejsc. – Bardzo cieszę się, że udało nam się wypracować model mniejszego, 4-salowego kina, dzięki któremu tworzymy nowoczesne multipleksy także w mniejszych miastach – w rozbudowywanych lub modernizowanych galeriach – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Helios to największa w Polsce sieć kin wielosalowych – posiada 44 obiekty, w których znajduje się 241 ekranów i ponad 49 tys. miejsc.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.