Znane sieci handlowe w centrach Dekady

Spółka Dekada SA. pozyskuje popularne marki, które pojawią się w nowo powstających centrach handlowych w Nysie, Koninie i Mińsku Mazowieckim. Za komercjalizację tych obiektów odpowiada BOIG Property Consulting.

Wśród najlepiej ocenianych sieci handlowych w Polsce w 2017 roku znalazły się Rossmann, Allegro i Empik. Rossman okazał się także zwycięzcą „Rankingu Postrzegania Sieci Detalicznych w Polsce 2017”. Pozycję lidera zapewniły mu najwyższe noty w kryteriach zaufania, jakości i obsługi oraz szerokiego wyboru, adekwatnych produktów i wygody. Dzięki temu sieć wyprzedziła Allegro, od trzech lat zajmujące pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Oferta handlowa w centrach Dekada

– Szeroki wybór oraz adekwatność produktów wobec oczekiwań klientów zaczynają mieć decydujący wpływ na pozytywne postrzeganie detalistów. Niewątpliwie zmiana ta jest w dużej mierze efektem coraz bardziej zasobnych portfeli Polaków, ale też coraz lepszemu dostosowaniu oferty do oczekiwań klientów. Efekty widać w nieustająco rosnących obrotach najemców – komentuje Wojciech Nowakowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Komercjalizacji w spółce Dekada SA.

– Istotna zmiana dokonała się także w obszarze oceny propozycji wielokanałowej. Przykłady Rossmanna i Empiku pokazują, że zwycięską kombinacją są dziś sklepy fizyczne w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami cyfrowymi, szczególnie w wersji mobilnej. Konsumenci preferują dialog z ulubioną siecią handlową poprzez aplikacje, mobilne programy lojalnościowe czy m-zakupy. Sieci handlowe oferujące atrakcyjny dialog mobilny oraz przyjemność zakupów w sklepach fizycznych, zdobywają przewagę nad propozycjami wyłącznie e-commerce’owymi – dodaje W. Nowakowski.

Trzy nowe projekty Dekady w przygotowaniu

Spółka Dekada w 2018 roku rozpoczyna budowę trzech centrów handlowych, z czego największe – w Nysie – zajmie 19 tys. mkw., na których powstanie około 80 sklepów. Oferta Dekady Nysa dostosowana będzie do potrzeb rynku i tym samym atrakcyjna dla konsumentów. Umowy najmu podpisały już takie marki jak m. in.: Rossmann, Empik, CCC, Martes Sport, Swiss, Briju, Yes, Quiosque, 4F, Grycan, So Coffee oraz Sphinx. Będzie także 4-salowe kino oraz optyk, apteka, pralnia, salon prasowy, piekarnia i biuro podróży.

Kolejne z dwóch planowanych obiektów powstaną w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Będą to zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe, realizowana we współpracy z PKP S.A. i jej spółką zależną Xcity Investment.

Zarówno komercjalizacja centrum handlowego w Koninie, jak i w Mińsku Mazowieckim przebiega bardzo sprawnie. Podpisane zostały umowy najmu m. in.: salonów Empik, drogerii Hebe, która także znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej postrzeganych sieci w 2017 roku, a także salonu obuwniczego CCC, sklepu z odzieżą i wyposażeniem wnętrz Pepco czy salonu RTV Euro AGD. Prowadzone są kolejne rozmowy z popularnymi sieciami spożywczymi i odzieżowymi.

Jedenaście Dekad w Polsce

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.