Szymon Mińczuk, Echo Investment: SCF to zawsze czas na podpisanie nowych umów najmu

Obecność Echo Investment na Shopping Center Forum to zawsze podpisanie nowych umów najmu. Nie inaczej będzie i tym razem. Prezentujemy nasze dwa najbardziej zaawansowane projekty czyli Libero w Katowicach i Galerię Młociny w Warszawie – mówi dla Retailnet Szymon Mińczuk, Dyrektor Regionalny ds. Wynajmu, Echo Investment.

Podczas SCF przedstawiciele Echo Investment i EPP prezentowali najemcom m.in. nowo zaprojektowane strefy gastronomiczne w Galerii Młociny, które wraz z zielonym dachem będą tworzyć największy food hall w Polsce. Zainteresowaniem najemców cieszył się także projekt spółki w Katowicach, którego otwarcie jest planowane na przełom sierpnia i września 2018 roku.

– Komercjalizacja Galerii Libero jest na ukończeniu. Mamy grubo ponad 90 proc. wynajętej powierzchni. Targi SCF posłużyły nam do tego, by doszlifować tenant mix obiektu i podpisać 5 ostatnich umów – podkreśla Szymon Mińczuk i dodaje: – Jeśli zaś chodzi o Galerię Młociny to jej stopień komercjalizacji przekroczył 75 proc. Otwarcie planujemy na marzec 2019 r.

Galeria Młociny powstaje na warszawskich Bielanach. Obiekt będzie miał 75 tys. mkw. powierzchni handlowej i usługowej oraz ponad 220 sklepów.

Galeria Libero powstaje u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach. Obiekt będzie miał 45 tys. mkw. powierzchni GLA i 150 sklepów i punktów handlowo-usługowych.

Inwestorami obiektów są spółki Echo Investment i Echo Polska Properties.

EPP to holenderska spółka notowana na dwóch giełdach w Johannesburgu i Luksemburgu, działająca według formuły REIT i inwestująca przede wszystkim w sektorze nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Obecne portfolio firmy obejmuje 14 centrów handlowych i 6 projektów biurowych o łącznej powierzchni przekraczającej 570 tys. mkw., a także dwa obiekty wielofunkcyjne w budowie.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowała już blisko 140 projektów o łącznej powierzchni prawie 1,4 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn