TEDi otworzył pierwsze sklepy w Polsce

Sieć sklepów TEDi, oferująca m.in. artykuły gospodarstwa domowego, papiernicze, drogeryjne, zabawki, narzędzia, elektronikę, rozpoczyna ekspansję w Polsce. Firma otworzyła już dwa sklepy na terenie kraju, zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej i Łodzi.

TEDi jest częścią Grupy Tengelmann, międzynarodowej firmy handlowej będącej właścicielem, m.in: marketów budowlanych OBI, sklepów odzieżowych KiK, babymarkt.de, czy spółki deweloperskiej Trei Real Estate.

Sklepy w parkach handlowych

Pierwsza placówka niemieckiej sieci TEDi zadebiutował 29 czerwca br. w Vendo Parku w Dąbrowie Górniczej. Na potrzeby sklepu wykorzystano lokal o powierzchni 800 mkw. Natomiast 5 lipca ruszył sklep w Łodzi, także w obiekcie handlowym Vendo Park.

Firma planuje rozwijać sieć w Polsce poprzez otwarcia sklepów o powierzchni od 450 mkw. do 1,3 tys. mkw. Poszukuje lokali w obiektach handlowych, w których działają dyskonty spożywcze, hipermarkety, sieci tekstylne, obuwnicze i drogerie.

Sklep TEDi

Kolejne rynki na celowniku

Spółka TEDi została założona w 2004 i należy do Grupy Tengelmann. TEDi to sieć sklepów oferujących artykuły przemysłowe, z wyłączeniem odzieży i produktów spożywczych. Każdy sklep marki oferuje co najmniej 11 tys. produktów.

Firma zatrudnia 15,5 tys. pracowników, a w ramach sieci działa około 2 tys. sklepów w całej Europie. Między innymi w Austrii, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii. W 2018 roku spółka rozpoczęła ekspansję w Polsce, Rumunii, Włoszech i  Portugalii. Długoterminowa strategia rozwoju TEDi zakłada posiadanie sieci złożonej z 5 tys. sklepów.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY