3 nowe nieruchomości w portfolio Metropolitan Investment

Metropolitan Investment nabył w pakiecie trzy nowe nieruchomości pod inwestycje. Kolejne projekty spółka zrealizuje w Siedlcach, Ostrowie Wielkopolskim i na warszawskim Wawrze. Powierzchnia zakupionych gruntów to łącznie niemal 4,7 ha, a powierzchnia planowanego GLA w ich ramach wyniesie blisko 12 000 mkw.

Firma Metropolitan Investment jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Awards.

Rozwój marki Metro

Metropolitan Investment coraz intensywniej rozwija własny brand Metro, w tym stawia na rozbudowę sieci parków handlowych. Nowy zakup stanowi kolejny etap realizacji tej strategii. Nabyte w Ostrowie Wielkopolskim i na warszawskim Wawrze grunty zostaną wykorzystane pod budowę retail parków. Inny będzie natomiast charakter inwestycji w Siedlcach. W jej ramach powstanie obiekt łączący przestrzeń retail i biurową.

Spółka podpisała umowy przedwstępne dotyczące nowych gruntów i finalizuje etap podpisania umów sprzedaży wraz z którymi stanie się właścicielem nieruchomości. Transakcja dotyczy trzech lokalizacji, które zostaną zakupione w pakiecie.

Projekt w Siedlcach zostanie zrealizowany w lokalizacji, której granice wytyczają ulice: Armii Krajowej, Sienkiewicza i Świętojańska. Powierzchnia GLA w ramach obiektu będzie wynosić 1 680  mkw, a powierzchnia biurowa 4 000 mkw. W Ostrowie Wielkopolskim powstanie obiekt przy ulicy Dworcowej z powierzchnią GLA 3 800 mkw. Atutem inwestycji będzie przede wszystkim lokalizacja. Obiekt znajdować się będzie na terenie obecnego dworca PKS i w pobliżu dworca PKP. Poza tym lokal będzie się mieścić w okolicy głównej ulicy handlowej oraz osiedli mieszkaniowych. Trzeci projekt zostanie zrealizowany na warszawskim Wawrze przy ulicy Bysławskiej. Powierzchnia tego obiektu obejmować będzie ponad 6 500 mkw. GLA.

Metropolitan Investment

Metropolitan Investment S.A. jest pierwszym w Polsce zespołem prowadzącym projekty inwestycyjno-deweloperskie na rynku nieruchomości dochodowych dla klienta indywidualnego. Firma oferuje unikalne i skuteczne rozwiązania na rynku nieruchomości poprzez projektowanie, budowę, komercjalizację i zarządzanie ukończonymi projektami.

Firma otwiera dla inwestora indywidualnego rynek nieruchomości komercyjnych w segmentach najtrudniej dostępnych, cechujących się stabilnym najmem i wysoką rentownością inwestycji. Dzięki dokładnej analizie otoczenia biznesowego oferowane produkty oparte są o najwyższe standardy.

Zespół realizuje niszowe projekty inwestycyjne w obszarach o największym potencjale zwrotu. Spółka działa innowacyjnie tworząc unikalne i atrakcyjne dla inwestora indywidualnego produkty, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszego wsparcia w ich rozwoju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.