Atrium przejmuje Domy Towarowe Wars Sawa Junior

Centrum Wars Sawa Junior zmieni właściciela. Zlokalizowany w warszawskim Śródmieściu obiekt przejmie Atrium European Real Estate Limited. Transakcja została wyceniona na 301,5 mln euro.  

Atrium przejmie kompleks Wars Sawa Junior od firmy PFCEE, będącej funduszem zarządzanym przez CBRE Global Investors. Transakcję o wartości 301,5 mln euro po części pokryje ze środków własnych, a po części z zewnętrznych źródeł finansowania. W konsekwencji transakcji wskaźnik należności do wartości rynkowej (LTV) Atrium wzrośnie od 33,5 proc. do ok. 37 proc., co jest zgodne z oczekiwaniami Spółki.

Finalizacja transakcji przewidywana jest na czwarty kwartał bieżącego roku. Jest ona uzależniona od spełnienia określonych warunków zawieszających.

Atrium na warszawskim rynku

– Obiekt Wars Sawa Junior jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej zlokalizowanych obiektów handlowych w warszawskim Śródmieściu, a także posiadającym największą liczbę odwiedzających, co czyni go znakomitym uzupełnieniem naszego polskiego portfela – komentuje najnowszy nabytek Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

– Kompleks Wars Sawa Junior to nie tylko kolejny kluczowy obiekt handlowo-usługowy o dominującej pozycji w regionie w naszym stale powiększającym się portfolio aktywów na warszawskim rynku. Otwiera on również wiele interesujących możliwości w zakresie przebudowy i zarządzania, co pozwoli nam rozwijać to centrum i pomnażać płynące z niego zyski, wykorzystując w pełni jego niezrównane położenie w najlepszej śródmiejskiej lokalizacji. Transakcja nabycia jest zgodna z naszą strategią koncentrowania w portfelu Atrium prestiżowych centrów handlowych w Polsce i w Czechach, generujących wyższe przepływy środków pieniężnych – dodaje prezes zarządu Grupy Atrium.

Po zakończeniu transakcji Spółka będzie posiadała w stolicy Polski cztery flagowe centra handlowe i zarządzała powierzchnią najmu brutto (GLA) wynoszącą ok. 550 tys. mkw. Pozostałymi stołecznymi centrami w portfolio Atrium są: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta. Obecnie trwają w nich przebudowy, dzięki czemu po zakończeniu wszystkich etapów prac powstanie ponad 60 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej w Warszawie.

60 milionów osób rocznie

Kompleks Wars Sawa Junior został wybudowany w latach 70-tych i był pierwszym domem handlowym w Warszawie. Wielokrotnie przechodził przebudowy, rozbudowy i modernizacje. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych obiektów handlowych w Warszawie. Kompleks odnotowuje wysoką liczbą odwiedzających, która przekracza 60 milionów osób rocznie. Oferuje on 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu (wśród najemców są m.in. H&M, C&A, CCC, TK Maxx i Zara). Ponadto w kompleksie mieści się kolejne 11 tys. mkw. powierzchni – głównie biurowej i magazynowej.

W niedługim czasie centrum będzie korzystało z kilku istotnych nowych inwestycji w najbliższym otoczeniu, które obecnie są w trakcie budowy i których otwarcie zaplanowane jest już w 2018 roku. Atrakcyjność otoczenia Centrum w nadchodzących latach zostanie jeszcze bardziej wzmocniona w związku z planowaną budową Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Parku Centralnym oraz dodatkowych budynków biurowych.

Atrium jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.