scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Unibail-Rodamco: 9 mln zł kosztowała nowa strefa rozrywki przed Arkadią

arkadia-plac-zabaw2

W połowie września przed wejściem głównym do Arkadii został otwarty nowoczesny plac zabaw dla dzieci, który zajął powierzchnię ponad 1000 mkw. – Budowa placu zabaw trwała sześć miesięcy – od marca do września br. Natomiast koszt inwestycji to 9 mln zł – mówi redakcji retailnet.pl Filip Kryłowicz, Dyrektor Centrum Handlowego Arkadia.

Ideą projektu, przygotowanego specjalnie dla Arkadii, było stworzenie placu zabaw, który dzięki oryginalnym rozwiązaniom i przyjaznej zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom kompozycji, wyróżni się wśród tego typu miejsc na stołecznej mapie.

Różnorodność form

Tak powstała idea wstęgi – nowoczesnego linarium, będącego punktem centralnym placu. Wstęga stanowi łącznik wszystkich stref, tworząc ciąg rekreacyjny od zjeżdżalni poprzez wspinaczkę, huśtawki i linaria, z zapewnieniem jednocześnie dostępności ze wszystkich stron placu zabaw.

W strefie wejściowej zastosowano oryginalne zabawki, takie jak hamaki i huśtawki świetlne. Ponadto na placu zaaranżowano szereg urządzeń zabawowych od wspinaczki, poprzez zjeżdżalnie, trampoliny, most linowy, po urządzenia wodne w strefie dla najmłodszych.

W środkowej części placu utworzony został zespół trampolin z możliwością przeskakiwania między nimi. Obok teren został ukształtowany w sposób zróżnicowany. Na wzniesieniach zaaranżowana została strefa wspinaczki, zjeżdżalni i wiszącego mostu oraz tuneli, tworząca swoisty tor rekreacyjny.

Po drugiej stronie wstęgi, w strefie dla dzieci młodszych, wydzielona została przestrzeń urządzeń wodnych, umożliwiająca zabawę wodą za pomocą elementów przelewowych, zasuw, rynien i młynów wodnych. Pod wstęgą podwieszone zostały huśtawki.

Zieleń

Dla uzyskania kameralności i zapewnienia zieleni na placu zabaw zasadzone zostały drzewa, które będą dawały cień w upalne dni. Są odpowiednio wysokie, a z czasem, zagęszczając się i rozrastając, będą dawały możliwość schronienia pod okapem liści. Dookoła zaaranżowana została roślinność z żywopłotem oraz naturalną mieszanką traw ozdobnych i roślin kwitnących, nadających zróżnicowany, atrakcyjny wygląd w poszczególnych porach roku. Obok placu zabaw zlokalizowana została wiata rowerowa, po której na linkach piąć się będą pnącza, dodając w przyszłości kolejnego aspektu zielonej ściany.

Całość placu została pokryta bezpieczną nawierzchnią stosowaną na placach zabaw i zapewniającą odpowiednią amortyzację.

Ujednolicona kolorystyka i naturalność materiałów małej architektury, przy dużym udziale drewna naturalnego, pozwoliła na nadanie placowi charakteru korespondującego z otoczeniem i zielenią. Zakończenie placu ramuje oryginalna wielkoprzestrzenna drewniana ława, będąca rodzajem rzeźby przestrzennej, która może być wykorzystana na wiele sposobów, np. do leżenia czy siedzenia. Ława została jednocześnie wyposażona w gniazda elektryczne umożliwiające podłączanie urządzeń mobilnych.

Nowa strefa rozrywki przed Arkadią

Światło

Nad całym placem rozpostarty został system opraw oświetleniowych, przewieszanych na linkach, co umożliwia korzystanie z placu również po zmierzchu. W całość wkomponowane zostały zabawki świetlne, podświetlone zostały również drzewa i ławki.

Plac jest unikalny dzięki indywidualnie projektowanym rozwiązaniom oraz elementom zabawowym, wykonanym specjalnie na potrzeby tego placu, jak i elementom małej architektury, dopasowanym formą i funkcjonalnością do potrzeb miejsca.

Arkadia to około 118 tys. mkw. powierzchni handlowej

Centrum handlowe Arkadia mieści się przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie. Galerię funkcjonującą od 2004 roku rocznie odwiedza około 20 mln klientów. Na około 118 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajduje się około 260 lokali, w tym flagowe salony najpopularniejszych marek, bogaty wybór usług oraz kawiarnie i restauracje wielu kuchni świata. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową i mieści się tu multipleks Cinema City z 15 ekranami oraz sala zabaw dla dzieci Fikołki. Wśród kluczowych najemców Arkadii znajdują się m.in.: Peek&Cloppenburg, Sephora, Douglas, Forever 21, Victoria’s Secret, Saturn, Reserved, Zara, H&M, Empik, Smyk.

W kwietniu 2012 r. Arkadia na podstawie audytu międzynarodowej firmy SGS, światowego lidera w zakresie certyfikacji, uzyskała czterogwiazdkowy znak jakości oferty i usług.

Właścicielem i zarządcą Arkadii jest firma Unibail-Rodamco-Westfield.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required