Adrenaline.pl: salon Nike z innowacyjnym rozwiązaniem. Pierwsze interaktywne lustro w Polsce

To pierwsze lustro w przymierzalni w Polsce, który podpowie Ci jak się ubrać. W salonie Nike sieci Adrenaline.pl w Galerii Wroclavia we Wrocławiu wprowadzano innowacyjne rozwiązanie.

Postępująca digitalizacja branży retail objawia się w wielu innowacyjnych produktach pojawiających się na rynku. Powstaje wiele startupów, również w Polsce, które nawiązują do tego trendu. Firma produkująca lustra interaktywne oraz oprogramowanie do zarządzania treścią podjęła współpracę z Adrenaline.pl Sp. z o. o. sp. k. – czołowym operatorem salonów stacjonarnych Nike i Adidas w Polsce. Efektem wspólnych działań jest zainstalowane lustro interaktywne w salonie Nike we Wroclavii.

Co robi lustro interaktywne w przymierzalni?

Innowacyjne lustro znajdujące się w przymierzalni pozwala pozwala wchodzić w interakcje z klientami w dwojaki sposób:

1. Najpopularniejsze produkty w salonie

Po wejściu do przymierzalni klient staje przed lustrem, na którym widzi opcję wyboru płci. Wchodząc w interakcje z tym obszarem funkcjonalnym lustra może wykonać następujące kroki:

  • Po kliknięciu na jedną z płci i wstępnym targetowaniu, na powierzchni lustra wyświetlają się popularne i rekomendowane przez sklep produkty.
  • Po kliknięciu w dowolny z produktów klient może zobaczyć jego zdjęcie oraz opis zawierający informację o materiałach, z jakich został wykonany oraz jaki jest rodzaj jego zastosowania.
  • W przypadku, kiedy klientowi oglądany produkt się spodoba ma on możliwość w bardzo prosty i intuicyjny sposób zamówić go bezpośrednio do przymierzalni już z poziomu lustra, przez jedno kliknięcie na jego powierzchni.
  • Obsługa sklepu otrzymuje szczegółowe powiadomienie zawierające informacje o rodzaju, rozmiarze i kolorze produktu, na aplikację w tablecie i po kilku chwilach dostarcza je klientowi, który nie musi wychodzić z przymierzalni.

2. Rekomendacje dla produktu przyniesionego do przymierzalni

Po wejściu do przymierzalni z wybranym już produktem istnieje także możliwość zeskanowania kodu kreskowego przez czytnik, który znajduje się na wygodnej wysokości po lewej stronie lustra. Skanowanie jest bardzo proste i równie skuteczne, jak te, które obserwujemy przy kasach dużych hipermarketów. Wystarczy zbliżyć do czytnika swój produkt a niemal natychmiast lustro rozpoznaje jego indeks.

  • Po zeskanowaniu elementu garderoby dostajemy wartościowe informacje na jego temat.
  • Po prawej stronie na powierzchni lustra wyświetlają się rekomendowane pasujące produkty, które również możemy zamówić bezpośrednio do przymierzalni.
  • Firma Adrenaline.pl posiada dostęp do specjalnie przygotowanego panelu klienta, gdzie może zarządzać pulą przypisanych rekomendacji. Same rekomendacje opracowuje specjalista z działu handlowego tak, aby wytworzyć możliwie najdoskonalsze zestawy produktów.

Jakie korzyści daje lustro interaktywne w przymierzalni?

Wśród najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania lustra w przymierzalni jest m.in. lepsze doświadczenie zakupowe klienta, który nie musi wychodzić z przymierzalni po inny rozmiar lub pasujący dodatek. Dla sklepu istotną wartością jest to, że dzięki rekomendacjom wyświetlanym na lustrze klient zdecyduje się na kupienie większej liczby produktów. Istotnym aspektem jest również zmniejszenie wskaźnika lost opportiunities, kiedy klient nie podejmuje ostatecznie decyzji zakupowej z powodu konieczności wychodzenia z przymierzalni w poszukiwaniu właściwego rozmiaru.

Lustro to produkt, który naturalnie wpasowuje się w przestrzeń sklepowej przymierzalni. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość społeczeństwa przyzwyczajona jest do korzystania z powierzchni dotykowych, dlatego umieszczenie dotykowego lustra interaktywnego w przymierzalni to naturalny krok, który przyczynia się do zmian zachodzących w branży retailowej.

Autorem tekstu jest Paweł Kijko – Digital Manager sieci Adrenaline.pl – czołowego operatora salonów Nike i adidas w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.