Grupa Mr Price wchodzi z marką MRP Home do Europy. Ekspansję zaczyna od Polski

Południowoafrykańska Grupa Mr Price zadebiutowała w Europie. Uruchomiła pierwszy w Polsce sklep marki MRP Home, który zlokalizowany jest w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu. Oferta sklepu MRP Home obejmuje produkty wyposażenia i dekoracji wnętrz.

– Polska jest nadal jednym z najatrakcyjniejszych krajów w Europie dla sieci handlowych. Liczba mieszkańców, nasze położenie geograficzne, członkostwo w UE, rozwój gospodarki i infrastruktury – to wszystko przyciąga zagraniczne marki. Mimo to najemcy bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii ekspansji. Przeprowadzają badania rynku, analizę konkurencji oraz potencjalnych lokalizacji. W konsekwencji jedni decydują się na otwarcie kilku sklepów naraz lub jeden po drugim jak np. Miniso, a inni, jak np. MRP Home, otwierają jeden lokal i obserwują reakcję rynku – mówi Retailnet.pl Agata Witkowska, Associate, dział doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych, Savills.

MRP Home w Magnolia Park

Marka MRP Home, należąca do południowoafrykańskiej grupy Mr Price, otworzyła salon w Magnolia Park.  Sklep o powierzchni 340 mkw. znajduje się na parterze, tuż obok punktu Intersport.

MRP Home to sklep z artykułami wyposażenia domu i dekoracji wnętrz. Oferta salonu obejmuje produkty do sypialni, łazienek, pokojów dziennych i tarasów, dekoracje oraz akcesoria kuchenne. Klienci kupią tu pościel, poduszki, ozdobne wazony, lampki, lusterka i wiele innych produktów.

MRP Home w Magnolia Park

Do tej pory grupa Mr Price działała na rynku afrykańskim i australijskim, a marka MRP Home była obecna tylko w RPA, Egipcie i Australii. – To ważne otwarcie. Pierwszy sklep MRP Home w Polsce zapewnia gigantowi z Południowej Afryki, który działa także w segmencie odzieżowym, wejście na rynek europejski. Jako pierwszą lokalizację grupa wybrała Magnolia Park, co pokazuje, że jesteśmy jednym z najlepszych miejsc w całej Polsce do rozwijania i prowadzenia biznesu. Dzięki obecności nowej marki powiększyła się nasza oferta sklepów z produktami wyposażenia domu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Grupa Mr Price

Mr Price Group Limited sprzedaje odzież, artykuły gospodarstwa domowego i sportowe za pośrednictwem sklepów własnych i franczyzowych oraz kanałów online w Afryce i Australii. Grupa Mr Price w sowim portfolio posiada 5 marek detalicznych: mrp, mrphome, mrpsport, Miladys i Sheet Street. Ponadto oferuje produkty kredytowe, ubezpieczeniowe za pośrednictwem mrpmoney.

Historia korporacyjna Mr Price Group sięga 1885 r. kiedy otwarto pierwsze sklepy John Orrs. Wówczas spółka działała pod szyldem John Orrs Ltd. Następnie w 1986 roku udziały w spółce nabyli Laurie Chiappini i Stewart Cohen. Nazwa firmy została zmieniona na Mr Price Group. Obecnie w ramach grupy działa ponad 1280 sklepów w Afryce Południowej i 24 punkty franczyzowe zagranicą. 

Przychody Mr Price Group w roku rozrachunkowym 2017/2018 wyniosły 21,3 mld ZAR (6,19 mld zł), czyli wzrosły o 8 proc. Natomiast zysk netto był na poziomie 2,8 mld ZAR (814 mln zł).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl