Galeria Metro Kwidzyn ma pozwolenie na budowę

Już w przyszłym miesiącu planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową Galerii Metro Kwidzyn. Inwestor uzyskał właśnie ostateczne pozwolenie na budowę. Aktualnie końca dobiega przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca inwestycji. Galeria Metro będzie pierwszym tak dużym obiektem handlowo-rozrywkowym w Kwidzynie.

Metropolitan Investment rozpoczyna kolejne etapy działań związany z realizacją obiektu Galeria Metro Kwidzyn i jest już coraz bliżej rozpoczęcia prac budowlanych. Spółka finalizuje także proces przetargowy, w którym zostanie wyłoniony generalny wykonawca inwestycji.

– Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę i wybór generalnego wykonawcy to ważne kroki dla procesu  realizacji naszej inwestycji w Kwidzynie – mówi Piotr Kret, Manager Zespołu Komercjalizacji w Metropolitan Investment. – Cieszymy się, ponieważ naturalnym następstwem tych decyzji jest możliwość rozpoczęcia budowy. Cały czas prowadzimy także zaawansowane rozmowy z atrakcyjnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że Galeria Metro Kwidzyn spełni oczekiwania mieszkańców i stanie się miejscem, w którym będą z przyjemnością robić zakupy i spędzać czas – dodaje.

Równocześnie z postępującymi zgodnie z harmonogramem działaniami prowadzącymi do rozpoczęcia budowy, spółka realizuje proces komercjalizacji obiektu. Za wynajem powierzchni handlowej obiektu odpowiada firma Mallson Polska oraz zespół komercjalizacji Metropolitan Investment.

13 tys. mkw. GLA w Galerii Metro Kwidzyn

Projekt Galerii Metro Kwidzyn zakłada realizację obiektu o powierzchni najmu blisko 13 tys. mkw., w której mieścić się będzie około 35 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, a także market spożywczy i jedyne w regionie wielosalowe kino. W ramach inwestycji zaplanowano także ok.  330 miejsc parkingowych. Galeria Metro Kwidzyn będzie stanowić największe centrum handlowo-rozrywkowe w mieście.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2020 r.

Metropolitan Investment S.A. jest pierwszym w Polsce zespołem prowadzącym projekty na rynku nieruchomości dochodowych dla klienta indywidualnego. Firma posiada w swoim portfolio inwestycje z zakresu nieruchomości handlowych rozwijane pod brandem Metro, prywatne akademiki oraz apartamenty inwestycyjne. Obiekty handlowe Metropolitan Investment z powodzeniem funkcjonują już m.in. w Białej Podlaskiej, Wiśle i Warszawie. W ciągu niespełna dwóch lat działalności firma zrealizowała już dziewięć projektów, a w realizacji znajduje się kolejne 107 tys. mkw. GLA rozpoczętych inwestycji.

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Firma współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw., a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.