Karuzela Holding podpisała umowę partnerstwa z belgijskim funduszem

Karuzela Holding podpisała umowę partnerstwa z belgijską firmą Mitiska REIM zarządzającą funduszami FRI1 i FRI2 inwestującymi w centra handlowe w całej Europie. Fundusze stały się tym samym właścicielami połowy udziałów w czterech istniejących centrach handlowych Karuzeli, a ponadto spółki będą realizowały wspólnie kolejne projekty. Umowa została podpisana w połowie grudnia ubiegłego roku.

Mitiska, która posiada 30-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, została w grudniu współwłaścicielem czterech centrów handlowych, zrealizowanych przez Karuzela Holding, o  powierzchni ponad 30 tys. mkw. GLA. Transakcja obejmowała portfolio istniejących obiektów w Turku, Lublińcu, Wrześni i Wodzisławiu Śląskim oraz inwestycje w kolejne obiekty które są w trakcie przygotowań lub realizacji – w Kołobrzegu, Białej Podlaskiej, Świebodzinie i Ełku o łącznej powierzchni około 60 tys. mkw GLA.

– Sukcesywnie rozwijamy portfolio inwestycji Karuzela Holding, a partnerstwo z wiarygodnym i stabilnym inwestorem jakim jest Mitiska daje gwarancję sukcesu i dalszego szybkiego rozwoju– podkreślają Grzegorz Pękalski i Janusz Botorek, członkowie zarządu Karuzela Holding. – Mitiska posiada ogromne doświadczenie w realizacji i zarządzaniu obiektami komercyjnymi w całej Europie, a ponadto dysponuje znacznymi funduszami na ich finansowanie.

Mitiska właścicielem obiektów handlowych w 10 krajach Europy o wartości 743 miliony euro

Mitiska jest już właścicielem czterech obiektów handlowych w Polsce i posiada łącznie 65 obiektów  handlowych w 10 krajach Europy o wartości 743 miliony euro.

– Cieszę się że pozyskaliśmy do współpracy partnera z dużym doświadczeniem w realizacji obiektów handlowych na terenie Polski, teraz będziemy mogli znacznie zwiększyć zakres naszych inwestycji na tym rynku – mówi Sylvie Geuten, Executive Director w Mitiska REIM.

Karuzela Holding to firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Poprzez swoje biura w Warszawie i Poznaniu realizuje cały proces deweloperski koncentrując się na budowie parków handlowych i małych galerii w miastach o wielkości 20 tys.- 60 tys. mieszkańców. Obecnie pod nazwą Karuzela  działają obiekty w  Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i  Wrześni. Projekty w Lublińcu i  Wodzisławiu Śląskim będą rozbudowane w tym roku.

Mitiska REIM Mitiska REIM jest wiodącym europejskim inwestorem w centra handlowe. Model inwestycyjny firmy jest nastawiony na współpracę z partnerami na poszczególnych krajowych rynkach co umożliwiło w ciągu 6 lat zbudowanie portfolio 65 centrów handlowych zlokalizowanych we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rumunii, Serbii, Holandii, Czechach i Polsce. To łącznie około 600 tys. mkw. powierzchni generujących ponad 64 miliony Euro przychodów rocznie. Inwestorem funduszy zarządzanych przez Mitiska są wiodące firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne i banki inwestycyjne z Europy Zachodniej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.