Galeria Młociny na finiszu komercjalizacji. Marka gastronomiczna Sobremesa wchodzi do obiektu

Młodsza siostra Sobremesy z Hali Koszyki zajmie główną część Dech na Bielanach, jednej ze stref restauracyjno-rozrywkowego piętra Galerii Młociny. Otwarcie wynajętego w ponad 90-proc., sąsiadującego z metrem na Młocinach kompleksu planowane jest na wiosnę 2019 r.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Obiekt będzie dysponował 75 tys. mkw. powierzchni handlowej. Od stycznia br. pierwsi najemcy przejmują już swoje powierzchnie w galerii.

50 lokali gastronomicznych w Galerii Młociny

– Chcemy, żeby Sobremesa była prawdziwym sercem restauracyjnej części kompleksu, z hiszpańskim temperamentem i typowo polską wrażliwością. Każdego dnia zadbamy nie tylko o wyśmienitą jakość tapasów, ale także o cudowną atmosferę – podkreślają założyciele Sobremesy, Katarzyna Tracey i Anna Manowska.

Sobremesa zajmie ponad 111 metrów kwadratowych i rozgości się w centralnej części Spotkań i Dań. W przestrzeni, której Echo Investment oddało ponad 11 tys. metrów kwadratowych, znajdzie się ponad 50 lokali gastronomicznych i ponad 1,5 tys. miejsc siedzących.

W tłumaczeniu na polski „sobremesa” oznacza długą rozmowę wieńczącą wspólny posiłek. Idea tapasów w Sobremesa jest prosta, mają łączyć celebrowanie rozmów i wspólnie spędzanego czasu z jedzeniem pysznych przekąsek, którymi można dzielić się z innymi uczestnikami spotkania. Założycielki Sobremesa Tapas Baru podkreślają, że tapas to wspólna rozmowa i wspólne jedzenie.

Szynka Serrano, deska hiszpański serów, zielone papryczki, oliwki, kalmary czy bycze ogony to tylko niektóre pozycje z bogatego menu z tapasami. W karcie znajdziemy wyjątkowy wybór hiszpańskich win. Przy barze czekać będą różne propozycje dla amatorów mocniejszych trunków, zaczynając od sezonowych koktajli, a kończąc na znakomitych whisky.

Łącznie ponad 50 restauracji, kawiarni, barów, food trucków, lokali z szybkimi przekąskami, a na dokładkę sporo rozrywki – w dwóch słowach, to Spotkania i Dania. Inwestor i deweloper projektu zapowiada, że to one już wkrótce wypełnią na Bielanach lukę na tego typu miejsca.

– Nie trzeba już będzie jeździć do centrum, żeby się spotkać, porozmawiać przy pysznym jedzeniu albo przy drinku. To centrum będzie przyjeżdżać na Bielany, a jednym z magnesów z pewnością będzie dobrze znana Sobremesa. Tworzony przez pasjonatów lokal pokazuje, że kompleksy nowej generacji to właściwe miejsce dla typowo miejskich konceptów – podkreśla Marcin Szlufik, senior leasing manager w Dziale Centrów Handlowych, Echo Investment.

Bielański kompleks należy do EPP i Echo Investment

W przyjaznej, zielonej przestrzeni Galeria Młociny połączy 220 ulubionych sklepów i punktów usługowych, komfortowe biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie i pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino.

Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście w projektowaniu miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski i najem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl