Projekt Atut Wieliczka nabiera rozpędu

Atut Wieliczka

18 tys. mkw. GLA, ponad 300 miejsc parkingowych, 30 lokali handlowo-usługowych, a w nich m.in. duży operator spożywczy, popularne marki modowe, specjalna strefa restauracyjno-kawiarniana oraz największe kino i centrum fitness w promieniu kilku kilometrów. Tak będzie wyglądać centrum handlowe Atut Wieliczka – nowy projekt KG Group.

– Zakończyliśmy już wszystkie formalności związane z zakupem działki i projekt nabiera rozpędu. Prowadzimy już bardzo intensywne prace związane z komercjalizacją. Naszym celem jest stworzenie w Wieliczce centrum, które będzie miało bogatą ofertę zarówno handlową, jak i rozrywkową – zapowiada Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group.

KG Group zamierza tym samym kontynuować strategię, która sprawdziła się przy budowie poprzednich centrów Atut. Zakłada ona realizację projektów, które odpowiednio wpisują się w lokalne potrzeby i są atrakcyjne dla mieszkańców.  – Chcemy, żeby Atut nie tylko umożliwił mieszkańcom Wieliczki i okolic zrobienie wygodnych zakupów w sklepach z bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą, ale również był miejscem relaksu i odpoczynku – zaznacza prezes KG Group.

Atut Wieliczka – znane marki w jednym miejscu

W centrum Atut Wieliczka o powierzchni blisko 18 tys. mkw. GLA  znajdzie się około 30 lokali handlowo-usługowych. Centrum będzie połączeniem parku handlowego (z wygodnym układem wejść bezpośrednio z parkingu) z galerią handlową. Wśród najemców pojawią się m.in. duży operator spożywczy, znane marki modowe, popularne sieci dyskontowe, drogeria, księgarnia oraz sklepy z elektroniką i wyposażeniem wnętrz. Deweloper zamierza przyciągnąć mark i, których do tej pory w okolicy brakowało. – Rozmowy z najemcami są już bardzo zaawansowane i jesteśmy przekonani, że ostateczna oferta handlowa centrum spełni oczekiwania przyszłych klientów – mówi Krzysztof Gaczorek.

Atut Wieliczka
Atut Wieliczka

KG Group bardzo mocno stawia nie tylko na bogatą ofertę handlową, ale również stworzenie strefy relaksu. W obiekcie powstanie specjalna przestrzeń kawiarniano-restauracyjna, przestronne centrum zabaw dla dzieci i największe kino w promieniu kilku kilometrów – z sześcioma nowoczesnymi salami. – Zarówno w Wieliczce, jak i południowej części Krakowa wciąż brakuje kina, które miałoby w ofercie wszystkie popularne nowości filmowe. Dlatego w centrum Atut będzie funkcjonować jedna z dużych sieci multipleksów – zapowiada prezes KG Group.

Jeden z największych klubów fitness w regionie

W centrum Atut Wieliczka powstanie też jedno z największych centrów fitness w regionie o powierzchni ponad 2 tys. m2. Otworzy je popularna w Krakowie i południowej Polsce sieć My Fitness Place. – Wybraliśmy centrum w Wieliczce ponieważ w tym rejonie nie mamy żadnego klubu, a staramy się dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców Małopolski. Ponadto Atut wybraliśmy również ze względu na jego kameralność. Uważamy że taki model biznesowy jest bardzo przyjazny dla klienta. Zaletą jest też parking i bezpośrednie wejście do klubu – mówi Piotr Bochnia, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu My Fitness Place.

Przedstawiciele My Fitness Place liczą, że nowy klub w Wieliczce przyciągnie bardzo wielu chętnych.  – W naszych klubach staramy się sprostać najnowszym trendom w branży fitness, dlatego mamy nadzieję na dużą rzeszę odbiorców tych ćwiczących, jak również tych którzy jeszcze nie wiedzą, że będą ćwiczyć – podkreśla Piotr Bochnia.

Obecnie w Wieliczce funkcjonują jedynie małe studia treningowe. Najbliższy większy klub fitness znajduje się w odległości ponad 6 km od centrum miasta, w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Dogodna lokalizacja

Atut powstanie przy ul. Krakowskiej, zaraz przy głównym wjeździe do Wieliczki od strony Krakowa, niespełna 5 minut od zjazdu z Autostrady A4 z kierunku Rzeszowa i Katowic. Dzięki dogodnemu dojazdowi centrum będzie atrakcyjnym punktem zakupowym dla mieszkańców powiatu wielickiego, zwłaszcza zamieszkiwanej przez blisko 50 tysięcy osób gminy Wieliczka czy zamożnej gminy Niepołomice. – Centrum umożliwi mieszkańcom zrobienie szybkich i kompleksowych zakupów w znanych i popularnych sklepach, co będzie szczególnie wygodne dla osób, które wracają do domów z pracy w Krakowie.  Ponadto będzie miejscem, w którym mieszkańcy po prostu będą mogli się zrelaksować, spotkać z rodziną i znajomymi – podkreśla Radosław Gadomski, Commercial Director w firmie BOIG, zajmującej się komercjalizacją centrum w Wieliczce.

– Dzięki wygodnemu dojazdowi oraz odpowiedniemu połączeniu oferty handlowej i rozrywkowej centrum będzie atrakcyjne również dla mieszkańców południowej części Krakowa, czyli Prokocimia i Bieżanowa, gdzie obecnie nie ma centrum handlowego z tak szeroką ofertą –  podkreśla Radosław Gadomski. Deweloper dla klientów centrum zaplanował ponad 300 miejsc parkingowych.

Dogodny dojazd do centrum zapewniony będą mieli również klienci nie poruszający się na co dzień samochodami. W pobliżu Atutu planowany jest przystanek komunikacji miejskiej. Deweloper szacuje, że łączny zasięg oddziaływania centrum wyniesie ponad 100 tysięcy osób. Dodatkowym zaletą centrum Atut Wieliczka jest położenie w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego obecnie marketu Leroy Merlin.

KG Group prezentowało centrum Atut Wieliczka podczas targów Shopping Center Forum 2019 Retailers Awards.

KG Group jest właścicielem już czterech czterech centrów handlowych Atut. Obiekty funkcjonują w Krakowie przy ul. Czerwone Maki oraz przy ul. Grażyny, a także w Pruszkowie i Węgrzcach. Deweloper obecnie prowadzi budowę kolejnych dwóch obiektów – na krakowskim Złocieniu (planowane otwarcie 16 maja 2019 roku) oraz w Bełchatowie (planowane otwarcie na początku III kwartału 2019 roku), a w planach ma dwa kolejne centra Atut w Krakowie (przy ul. Nowohuckiej oraz ul. Księcia Józefa oraz w Suchej Beskidzkiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl