Galeria Andrychów kolejnym projektem w strategii Acteeum w Polsce

W ostatnich latach strategia Acteeum zaowocowała serią galerii handlowych zapewniających spektakularny sukces komercyjny oraz sympatię klientów. Po Galerii Solnej, Galerii Tomaszów, Galerii Wołomin i projektach Vivo! w Krośnie i Stalowej Woli a także budowanej właśnie Galerii Chełm przyszła kolej na kolejną – realizowaną wspólnie z Equilis – Galerię Andrychów. Otwarcie tego nowoczesnego retail parku z 26 tys. mkw. GLA, 40 sklepami i marketem budowlanym zaplanowane jest na drugą połowę 2020. Wszystkie projekty Acteeum zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2019 CEE.

Strategia Acteeum w obszarze rozwoju obiektów handlowych na polskim rynku przynosi wymierne rezultaty. Realizowane przez Acteeum w ostatnich latach projekty retail potwierdzają, że koncentracja na pieczołowicie określonych ośrodkach miejskich średniej wielkości to strzał w „10”-tkę. Tak działo się zarówno w przypadku wcześniejszych projektów tego typu – jak np. Galeria Solna, Galeria Tomaszów, Galeria Wołomin, Vivo! Krosno czy Vivo! Stalowa Wola – jak i w aktualnie realizowanym we współpracy z Equilis Polska projekcie – Galerii Chełm. Ten ostatni projekt, będący w fazie zaawansowanej budowy, doskonale wpisuje się w strategię Acteeum oraz oczekiwania najemców i już teraz – na prawie rok przed otwarciem – przekroczył próg 85 proc. komercjalizacji.

Około 26 tys. mkw. powierzchni

Biorąc pod uwagę tak imponujące portfolio zrealizowanych obiektów handlowych o takim profilu, nie dziwi fakt, że kolejny wspólny projekt Acteeum i Equilisa – Galeria Andrychów – także wzbudza żywe zainteresowanie. Jego wyjątkowy potencjał oraz entuzjazm najemców wynika nie tylko z wieloletniego doświadczenia Acteeum, ale także ze świetnej lokalizacji obiektu, optymalnie dobranego mixu najemców uzupełnionego o popularny market budowalny a także pieczołowitego przygotowania architektonicznego oraz funkcjonalnego Galerii Andrychów.

– Obok wszystkich typowych cech odnoszącej sukces galerii handlowej, nasz nowy andrychowski projekt zapewnienia – już od najwcześniejszych faz realizacji – odegranie daleko ważniejszej roli na lokalnym rynku niż tylko kolejnego obiektu handlowego. Wierzymy, że konsekwentnie zmienia się funkcja, jaką galerie handlowe pełnią w życiu lokalnych społeczności. Jak nigdy dotąd, mieszkańcy średniej wielkości miast i ich regionów postrzegają galerię handlową jako miejsce kompleksowo wychodzące naprzeciw ich oczekiwaniom i aspiracjom lifestylowym. Ma to być miejsce, z którym mieszkańcy chcą się identyfikować, które zapewnia różnorodne formy spędzenia wolnego czasu oraz estetyczną i tożsamościową satysfakcję. Dążymy do tego, aby takim właśnie miejscem – już za nieco ponad rok – stała się Galeria Andrychów – wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Galeria Andrychów będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem handlowym o pow. ok. 26 tys. mkw. Zaoferuje ok. 40 sklepów różnorodnych marek, market budowlany oraz 650 miejsc parkingowych. Andrychowski retail park zapewni płynne skomunikowanie oraz wyjątkową lokalizację, na jedynej w mieście i regionie tej wielkości działce z przeznaczeniem na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe. Otwarcie Galerii Andrychów planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

Acteeum Group

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.