Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Galeria Północna rozwija ofertę dla rodzin z dziećmi

Kolejne nowości w Galerii Północnej w Warszawie. W połowie czerwca w obiekcie należącym do GTC miało miejsce otwarcie nowego, bezpłatnego placu zabaw. W ostatnim czasie przechodził on gruntowną modernizację – w strefie zabaw pojawiły się nowe atrakcje dla dzieci, zabawki sensoryczne oraz praktyczne udogodnienia. Znacznie powiększyła się też powierzchnia placu zabaw, po renowacji wynosi ona ponad 50 mkw.

Plac zabaw zlokalizowany jest w strefie food court na drugim piętrze Galerii Północnej. Jako zielone centrum północy, za motyw przewodni galeria wybrała naturę oraz ogrodnictwo. Wszystkie atrakcje i elementy placu zabaw zostały zaprojektowane właśnie w tej tematyce. Do najciekawszych atrakcji należą zabawki sensoryczne, za pomocą których dzieci mogą nie tylko dobrze się bawić, ale też dużo nauczyć – ścianki sensoryczne nawiązują do prac wykonywanych w ogrodzie. Dużym atutem jest lokalizacja placu zabaw w strefie food court. Zajmując dzieci zabawą, rodzice mogą pozwolić sobie na spokojne zjedzenie posiłku.

– Rodziny z dziećmi to dla nas bardzo ważna grupa klientów, której staramy się zapewnić jak najbardziej przyjazne środowisko zakupów. Nasza oferta jest bardzo atrakcyjna pod tym względem, jednak z uwagi na duże zainteresowanie zdecydowaliśmy się powiększyć dotychczasowy plac zabaw i rozbudować go o nowe atrakcje. Cieszymy się mogąc odpowiadać na zapotrzebowanie naszych klientów i wierzymy, że nowa strefa dla dzieci spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych – mówi Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej.

Na placu zabaw zostały także wprowadzone liczne udogodnienia dla dzieci. Pojawiły się m.in. szafki na buty, kącik do czytania, a także wygodne siedziska, na których dzieci mogą zdjąć obuwie. Zgodnie z prowadzoną polityką proekologiczną, Galeria Północna wykorzystała do produkcji placu zabaw wyłącznie naturalne materiały, w tym np. drewno. Dzięki czemu, projekt doskonale wpisuje się w zieloną infrastrukturę Galerii Północnej.

O Galerii Północnej

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza nowoczesna galeria handlowa oddana do użytku w stolicy
od ponad dekady. Obiekt o powierzchni ponad 64 tys. mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 roku. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Od kwietnia 2019 roku w ogrodzie na dachu działa pierwsza w Polsce tężnia solankowa w galerii handlowej. Obiekt spełnia również najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza międzynarodowa certyfikacja na poziomie LEED Gold. Galeria Północna gwarantuje ofertę handlową, rozrywkową i usługową niedostępną dotychczas w północno-wschodniej części Warszawy. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Calypso oraz 2 000 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Polsce sklep Hamleys, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport, RTV Euro AGD, Media Expert, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med.

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 70 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,25 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 45 budynków komercyjnych oferujących blisko 744.000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 372,4 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których prawie 102  tys. jest w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

GTC jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019.