Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Silesia Outlet zmienia właściciela

Neptune, spółka joint venture Neinver i Nuveen Real Estate, nabyła Silesia Outlet w Gliwicach, od spółki 6B47 Real Estate Investors za 31,5 mln EUR. To szósty obiekt Neptune w Polsce i piętnasty w Europie, włączając jeden projekt  w fazie rozwoju.

Silesia Outlet został otwarty 27 marca tego roku. Na 12 tys. mkw. gromadzi 60 sklepów znanych lokalnych i międzynarodowych marek, w tym m.in. Bugatti, Bytom, Guess, Diverse, Home & Cook, New Balance, Only, Pepe Jeans, Pierre Cardin, Puma, Triumph i Reebok. Neinver odpowiada za zarządzanie centrum outlet od momentu otwarcia. W drugiej fazie projektu, planowane jest rozszerzenie oferty do 20 tys. mkw. powierzchni handlowej i 120 sklepów.

Centrum znajduje się w Gliwicach na Śląsku, z obszarem oddziaływania obejmującym ponad 6,5 mln mieszkańców. Silesia Outlet cieszy się doskonałą lokalizacją obok centrum handlowego Auchan Gliwice i marketu budowlanego Leroy Merlin, a także w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków, Aglomerację Śląską i Wrocław – największe ośrodki gospodarcze południowej Polski.

Silesia Outlet

– Zakup Silesia Outlet to nowy kamień milowy w strategii rozwoju Neptune, którego celem jest zbudowanie wiodącej platformy outletowej w Europie. Centrum ma duży potencjał, w tym silną kombinację marek i doskonałą lokalizację, blisko kluczowych połączeń komunikacyjnych. Doświadczenie Neinver w branży outletów i głęboka znajomość polskiego rynku, na którym firma jest liderem dzięki marce Factory, będzie kluczem do zagwarantowania stałego wzrostu wartości i wydajności centrum w nadchodzących latach – mówi Carlos González, Managing Director Neinver.

– Wierzymy w potencjał polskiego rynku i cieszymy się, że Silesia Outlet trafi do portfolio Neptune. W początkowym okresie czekamy na nowe marki i nowych klientów, zachęconych udanym otwarciem – mówi Charlotte Ashworth, Fund Manager, Neptune Nuveen Real Estate.

– Silesia Outlet to pierwszy komercyjny projekt opracowany przez 6B47 Poland. Centrum outlet zyskało ważną rolę na mapie kraju w bardzo krótkim czasie od otwarcia. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym partnerom za pomyślne ukończenie tego ekscytującego projektu. Wierzę również, że nowy właściciel z powodzeniem poprowadzi Silesia Outlet w kierunku dalszego wzrostu zarówno pod względem liczby odwiedzających, jak i wartości sprzedaży – mówi Mirosław Januszko, Managing Director 6B47 Polska.

Za przygotowanie koncepcji komercjalizacji projektu, wynajem oraz project management odpowiedzialna była firma BOIG.

Spółka Neptune, wyłączny udziałowiec joint venture, została utworzona w 2014 roku przez Neinver oraz Nuveen Real Estate. Neinver jest wiodącą firmą, specjalizującą się w inwestycjach na rynku nieruchomości, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi – największym operatorem centrów outlet w Hiszpanii i Polsce. Nuveen Real Estate  to jeden z największych zarządców inwestycji w nieruchomości na świecie.

Silesia Outlet

O Neinver

Neinver to hiszpańska, wielonarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Ten wiodący zarządca centrów outlet w Hiszpanii i Polsce oraz drugi pod względem wielkości w Europie posiada dwie marki własne: The Style Outlets i Factory. Firma Neinver, założona w 1969 roku, zarządza 18 centrami outlet oraz 5 parkami handlowymi i współpracuje z 800 markami w sześciu krajach europejskich: Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii. Zgodnie ze zobowiązaniem do zrównoważonego rozwoju, Neinver certyfikował 90% swojego portfolio obiektów handlowych w Europie w ramach BREEAM In-Use i zgodnie z trzema normami ISO (9001, 14001 i 50001).

O Nuveen Real Estate

Nuveen Real Estate to jeden z największych zarządców inwestycji na świecie, z aktywami o łącznej wartości 129 mld USD. Zarządzając pakietem funduszy i zleceń, w ramach inwestycji publicznych i prywatnych, obejmujących zarówno zadłużenie, jak i kapitał własny w różnych regionach geograficznych i stylach funduszy inwestycyjnych, zapewnia dostęp do każdego aspektu inwestowania na rynku nieruchomości. Dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu w inwestowaniu na rynku nieruchomości i ponad 550 pracownikom zlokalizowanym w ponad 25 miastach w USA, Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku, platforma oferuje niezrównany zasięg geograficzny, który jest połączony z głęboką wiedzą branżową.