Trudny początek roku dla sieci Komputronik

W I kwartale bieżącego roku finansowego (okres od 01.04.2019 do 30.06.2019 roku) Grupa Kapitałowa Komputronik zanotowała przychody na poziomie 382,21 mln zł. To aż o 17,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wówczas przychody sięgnęły 465,23 mln zł.

W badanym okresie Komputronik zanotował stratę operacyjną w wysokości 6,51 mln zł. Rok wcześniej w tym okresie firma uzyskała 1,12 mln zł zysku.

“Bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji Emitenta o redukcji sprzedaży prowadzonej w części kanałów dystrybucji, było ograniczenie limitów ubezpieczeniowych, przyznawanych dostawcom Emitenta. Z informacji posiadanych przez Emitenta, również wiele innych firm z branży handlu elektroniką zmaga się z problemem niewystarczających limitów ubezpieczeniowych. Ograniczenia w otrzymanych od przez dostawców limitach ubezpieczeniowych były już widoczne w czwartym kwartale roku obrachunkowego 2018 (okres styczeń – marzec 2019), jednakże skutki tych ograniczeń w postaci redukcji obrotów handlowych, skumulowały się w okresie od kwietnia do czerwca 2019” – czytamy w raporcie opublikowanym przez Komputronik.

Blisko 140 punktów Komputronik

Spółka rozwija sieć sklepów stacjonarnych w trzech formatach: megastore, sklepy midi w których oferta jest rozszerzona o produkty z grup RTV i AGD, oraz format oferujący szeroko rozumianą elektronikę z akcentem na IT i GSM. Format Megastore spółka Komputronik wprowadziła w 2013 roku. Sklepy w tym formacie miały ok 2 tys. mkw. powierzchni i działały w dwóch miastach w Warszawie w Centrum Handlowym Wola Park  i Centrum Jupiter oraz w Poznaniu w Centrum Handlowym Plaza.

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV, AGD  home w kraju. Obecnie marka posiada prawie 140 placówek stacjonarnych w całej Polsce, a także prowadzi sprzedaż internetową. W szerokiej ofercie znajduje się ponad 100 tysięcy produktów kilkuset marek. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl