Sieć C&A może zamknąć nawet 100 sklepów

Międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych C&A planuje zamknąć nawet 100 sklepów na niemieckim rynku. Restrukturyzacja sieci sprzedaży ma pomóc w zoptymalizowaniu wyników osiąganych na tym rynku. Niemcy stanowią najważniejszy rynek dla Grupy C&A.

Jak donosi niemieckie wydanie Manager Magazine, C&A zamierza znacząco ograniczyć posiadaną liczbę sklepów na rynku niemieckim. Obecnie C&A posiada u naszych zachodnich sąsiadów ok. 450 sklepów. Zgodnie z doniesieniami, nawet 100 z nich może zostać zamkniętych.

Obecnie trwają negocjacje pomiędzy C&A i właścicielami centrów handlowych w celu obniżenia poziomu czynszów. Od ich wyniku zależy, czy sklepy zostaną w danych lokalizacjach. W pierwszej kolejności zamknięte mają zostać nierentowne sklepy m.in. w Dessau, Rottenburg i Witten.

W Polsce C&A szuka nowych lokalizacji

Pierwszy sklep marki C&A w Polsce został otwarty w 2001 roku. Po niemal 20 latach obecności na naszym rynku, należąca do szwajcarskiej holdingu COFRA sieć C&A, ma już ok. 55 salonów. To jednak nie koniec ekspansji.

– C&A stale poszukuje i poddaje ocenie nowe lokalizacje w różnych miejscach. Decyzja o tym, gdzie otworzyć kolejny sklep zależy od wielu czynników: od kryterium inwestycyjnego, atrakcyjności danej lokalizacji oraz wielu innych. Cały czas pracujemy także nad dalszą optymalizacją i modernizacją istniejącego portfolio sklepów – mówił redakcji Retailnet.pl Norbert W. Scheele, Dyrektor C&A w regionie CEE.

Sieć C&A systematycznie inwestuje również w rozwój kanału e-commerce. Już obecnie posiada sklepy internetowe prowadzone w językach narodowych m.in. w Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Austrii, Polsce, Szwajcarii i Hiszpanii. Dodatkowo, w marcu 2018 roku, ruszył ogólnoeuropejski sklep prowadzony w języku angielskim, który znacząco zwiększył zasięg działania kanału online.

Posiadając prawie 1,9 tys. sklepów w 21 krajach na całym świecie i zatrudniając około 51 tys.pracowników, C&A jest wiodącą firmą handlu detalicznego branży odzieżowej. Sklepy C&A każdego dnia goszczą miliony odwiedzających, oferując dobrą jakość produktów w przystępnych cenach dla całej rodziny. Będąc częścią COFRA Holding AG, C&A jest obecne w Europie, Brazylii, Meksyku i Chinach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.