Galeria Północna powiększa ofertę rekreacyjną

W Galerii Północnej została otwarta „Wystawa Gigantów”, na której prezentowane są rzadko spotykane okazy zwierząt bezkręgowych – niektóre gatunki osiągają wymiary nawet kilkunastu centymetrów. To już kolejna, po motylarni i tężni w ogrodzie na dachu, tak nietypowa atrakcja w tym centrum handlowym.

Oferta rekreacyjna Galerii Północnej powiększyła się o kolejne atrakcje. Na początku lutego, na pierwszym piętrze centrum handlowego została otwarta „Wystawa Gigantów”, podczas której odwiedzający mogą obejrzeć wyjątkowe okazy zwierząt bezkręgowych m.in. modliszkę, szarańczę, skorpiona cesarskiego, ślimaka achatina, wija afrykańskiego, liśćca olbrzymiego, a także różnorodne gatunki karaczanów, straszyków i patyczaków. Wszystkie prezentowane zwierzęta to bardzo rzadkie, sprowadzone bezpośrednio od hodowców okazy bezkręgowców, niewystępujące na co dzień w Polsce. Na wystawie zostały zainstalowane również profesjonalne mikroskopy, za pomocą których klienci samodzielnie mogą oglądać ponad 70 różnych probówek zawierających m.in. aparat gębowy muchy, rybią łuskę, kryształy soli, żywe bakterie kwasu mlekowego czy komórki nabłonka policzkowego.

– Galeria Północna to nie tylko miejsce zakupów, ale też przestrzeń, w której mieszkańcy chętnie spędzają swój wolny czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Dlatego na bieżąco staramy się powiększać ofertę rekreacyjną o nowe i ciekawe atrakcje, zarówno dla dorosłych, jak i naszych najmłodszych klientów. Otwarta na początku lutego „Wstawa Gigantów” już w pierwszych dniach spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Cieszymy się, że pomysł został tak dobrze odebrany i wierzymy, że zainteresuje jeszcze wielu miłośników przyrody– powiedziała Emilia Szkudlarek, Marketing Director, Galeria Północna ukryty świat tych maleńkich stworzeń

Oferta Galerii Północnej

Wystawie towarzyszy również druga ekspozycja, na której do końca marca będą prezentowane modele przestrzenne bakterii i wirusów w wielowymiarowym powiększeniu. Poszczególne figury przedstawiają budowę komórek bakteryjnych, takich jak m.in. Ortomyksowirus – inaczej wirus grypy, Rinowirus – wywołujący przeziębienie i katar, Lactobacillus casei (kwas mlekowy) – poprawiający jakość żywności, Norowirus – odpowiadający za grypę jelitową czy paciorkowiec, wywołujący m.in. anginę. Wystawa znajduje się na parterze galerii, obok sklepu RESERVED. W Galerii Północnej nie brakuje też innych atrakcji dla najmłodszych, jak przedstawienia teatralne czy najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce, które jest czynne do końca lutego.

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza nowoczesna galeria handlowa oddana do użytku w stolicy od ponad dekady. Obiekt o powierzchni ponad 64 tys. mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 roku. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Od kwietnia 2019 roku w ogrodzie na dachu działa pierwsza w Polsce tężnia solankowa w galerii handlowej.

Na początku trzeciego kwartału oferta rekreacyjna centrum została również wzbogacona o pierwszą Motylarnię na Mazowszu. Obiekt spełnia także najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza międzynarodowa certyfikacja na poziomie LEED Gold. Galeria Północna gwarantuje ofertę handlową, rozrywkową i usługową niedostępną dotychczas w północno-wschodniej części Warszawy. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Zdrofit oraz 2 tys. miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Warszawie sklep Junior, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport, RTV EURO AGD, Media Expert, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med.

Międzynarodowa działalność GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 73 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą 1,3 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 48 budynków komercyjnych oferujących 784.000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 336.000 m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których blisko 63.000 jest w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.