Wojas kontynuuje dobrą passę z ubiegłego roku

Spółka Wojas poinformowała, że wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową w styczniu 2020 roku wyniosła ponad 19,2 mln zł i była wyższa o 18,5 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w styczniu 2019 roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w styczniu 2020 roku wyniosły przeszło 15,2 mln zł i były wyższe o 6,2 proc. od przychodów osiągniętych w styczniu 2019 roku.

To kolejny miesiąc ze wzrostem sprzedaży zanotowany przez spółkę Wojas. Dla przypomnienia skonsolidowane przychody Grupy Wojas wyniosły w grudniu 2019 roku 24,8 mln zł. Oznacza to, że były wyższe o 5,8 proc. w ujęciu rok do roku.

Wojas większościowym udziałowcem w spółce Bartek

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy, że od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.