ZPPHiU: 8 proc. od obrotu – nowy postulat do Tarczy 2.0

8 proc. od obrotu jako całkowita opłata dla wynajmujących do momentu osiągniecia 90 proc. przychodów z 2019 r. lub zwolnienie z czynszu do końca roku z obowiązkiem zapłaty opłat eksploatacyjnych (bez marketingu) od dnia otwarcia centrów handlowych – tak brzmi nowy postulat  Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Nowy postulat uzupełniający dotychczasowe propozycje rozwiązań ratunkowych dla polskich pracodawców w sektorze modowym proponowany przez ZPPHiU w ramach Tarczy 2.0. to  – według skupionych w Związku firm – potwierdzenie woli dialogu.

 „Rynek, o który teraz walczymy to system naczyń połączonych. Potrzebujemy wspólnie wypracować skuteczne rozwiązania, dlatego wnosimy o całkowite opłaty dla wynajmujących w wysokości 8 proc. od obrotu do momentu osiągnięcia 90 proc. przychodów z 2019 r. Jeżeli w skutek katastrofalnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, nie skonsolidujemy wysiłków, by ratować cały sektor to przegramy wszyscy ” – stwierdza Zarząd ZPPHiU.

Pozostałe, przedstawione w miniony piątek postulaty Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług zakładają:

– zapewnienie wynajmującym prolongaty terminu opłat odsetek i rat kapitałowych oraz przedłużenie umów najmu o okres zwolnienia z czynszu

– zapewnienia finansowania koniecznego do utrzymania płynności najemców i wynajmujących

– przedłużenie co najmniej do końca roku obecnie obowiązujących regulacji dotyczących wsparcia wynagrodzeń w wypadku przestojów lub obniżenia czasu pracy

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzesza już 180 firm, w których zatrudnienie znajduje ponad 200 tysięcy pracowników. Związek podkreśla, że los tych ludzi zależy od decyzji, które zapadną w najbliższych dniach. Firmy skupione w Związku podkreślają, że  ” w ekosystemie spółek związanych z branżą modową pracuje ponad 300 tys. pracowników. Dla wielu przedsiębiorców brak pomocy systemowej oznacza upadłość lub ogromne redukcje. Setki tysięcy zatrudnionych w „polskiej modzie”, ich rodzin, współpracowników i partnerów biznesowych odliczają dni do katastrofy”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.