Dekada Nysa z salonem Smyk

Dekada Nysa kompletuje najemców. Do ich grona dołączy Smyk – wiodąca polska marka produktów dla dzieci, która wynajęła w obiekcie ponad 400 mkw.

Smyk to marka oferująca szeroki wybór odzieży, obuwia, zabawek, akcesoriów niemowlęcych i innych produktów dla dzieci. Wśród nich znajdują się artykuły renomowanych, znanych na całym świecie marek (m.in. Lego, Mattel, Hasbro itp.), a także bogaty asortyment sprzedawany pod markami własnymi: „Cool Club” i „Smiki”. Firma dołączy do grona najemców nowo powstającej Dekady Nysa, gdzie zajmie salon o powierzchni 400 mkw. zlokalizowany na 1 piętrze.

– Każdy nowy sklep Smyk to dla nas powód do zadowolenia. Staramy się, by oferta naszej sieci była łatwo dostępna dla coraz szerszego grona naszych aktualnych, ale także i przyszłych klientów, zarówno dzięki szerokiej sieci sklepów stacjonarnych, jak i z pomocą sklepu internetowego smyk.com. Jestem przekonany, że nasz sklep w Nysie zyska grono lojalnych, zadowolonych klientów i dobrze wpisze się w lokalną mapę miejsc ulubionych zakupów mieszkańców tego regionu – mówi Marek Łebek, PR & Marketing Manager, Smyk.

Oferta Dekady Nysa

Dekada Nysa zapewni przyszłym klientom bogatą ofertę modową, usługową i rozrywkową. Szczególnie rozbudowany zostanie sektor odzieżowy, który stworzą brandy: Reserved, Sinsay, Cropp, Diverse, House, Vistula i Wólczanka, Kubenz, Big Star, CCC, Quiosque i inne. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu salony marek 4F, Martes Sport czy 50 style. Umowy najmu w galerii podpisały też sieci Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Swiss, Yes, Briju, Pepco i KiK. Strefę rozrywkową stworzą restauracje i kawiarnie, m.in.  Grycan i So!Coffee oraz 4-salowe kino. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

– To już czwarta zawarta przy naszym udziale umowa najmu pomiędzy Smyk a Dekada S.A. na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Po Ciechanowie, Grójcu i Skierniewicach przyszedł czas na realizowany obecnie projekt w Nysie. W każdym przypadku był to pierwszy sklep sieci Smyk w danym mieście, co pokazuje jak ważną handlową rolę dla danego miasta odgrywają realizowane przez nas wspólnie z Dekada S.A. projekty. Pojawienie się tej popularnej sieci z artykułami dziecięcymi w mieście na pewno ucieszy też lokalnych mieszkańców – mówi Jan Wciślak, Associate Director, BOIG.

Powstająca galeria Dekada Nysa będzie największym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w mieście. Na powierzchni ok. 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. GLA), zlokalizowanych zostanie około 70 sklepów oraz strefa rozrywki z multipleksem kinowym, a obszerny parking pomieści 400 samochodów. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum miasta, tuż obok Rynku, pomiędzy dworcem autobusowym i kolejowym, co zapewni stałą, wysoką odwiedzalność. Kluczowa dla inwestycji jest przebiegająca obok ul. Bema, jedna z głównych arterii komunikacyjnych łączących miasto z regionem. Dzięki takiemu położeniu Dekada Nysa będzie stanowiła centralny punkt handlowy nie tylko dla mieszkańców Nysy, ale też osób przyjezdnych z okolicznych miejscowości.

Inwestorem i deweloperem galerii jest Dekada SA. Generalnym wykonawcą obiektu jest Adamietz.  Otwarcie galerii planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

O centrach Dekada

Dekada jest aktywnym inwestorem i doświadczonym deweloperem nieruchomości komercyjnych. Od rozpoczęcia działalności w 2007 roku zbudowała rozpoznawalną ogólnopolską markę i stała się liderem budowy nowoczesnych centrów handlowych typu convenience oraz zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych. W portfolio Dekady znajduje się jedenaście obiektów, które pod wspólną nazwą Dekada działają w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim